vsiautoТриває завантаження контенту...вимкнути попереднє завантаження

Нульове розмитнення. Питання та відповіді про новий закон

Нульове розмитнення. Питання та відповіді про новий закон

Що означає «нульове розмитнення», про яке сьогодні говорять багато автолюбителів та експертів ринку? Мова йде про нещодавно прийнятий закон №2142-ІХ, який набрав чинності на початку квітня цього року. Відповідно до нього уряд пропонує тимчасово відмінити для авто, що ввозяться до країни, держмито, акцизний збір та податок на додану вартість.

Це і є «нульове розмитнення», яке вводиться до закінчення дії режиму воєнного стану. На кого розповсюджується дія нового закону? Перш за все, він спрямований на приватних осіб, що мають українське громадянство.

Крім того, також «послабленнями», передбаченими цим законодавчим актом, можуть скористатися деякі представники бізнесу (ПП, наприклад), які отримають вигоду у вигляді податкового звільнення на імпортні автомобілі та інший транспорт.

Скільки часу буде діяти «нульове розмитнення»? Дія цього документу починається з часу його опублікування в «Голосі України» - з 6/04/2022. Закінчення дії законодавчого акту залежить від термінів продовження та закінчення  введеного режиму воєнного стану в країні.

Які транспортні засоби можна ввозити з «0» ставками податків

Відповідно до прийнятої редакції закону про «нульове розмитнення», ви можете бути звільнені від  податкових виплат при ввезенні в Україну:

  • легкових авто та кузовів до них;
  • автомобільних причепів та напівпричепів;
  • мототранспорту;
  • комерційного транспорту;
  • спецтехніки певних категорій.

При цьому транспортні засоби, що ввозяться, повинні відповідати певним нормам «Євро», щоб ви могли скористатися нульовим розмитненням.

Які нормативи «Євро» вказані у законі

Легковий транспорт, що ввозиться в нашу країну, повинен відповідати стандарту «Євро-2» та вище. Як правило, це машини, випущені в кінці 90-х років. Необхідно надати відповідний сертифікат при ввезенні машини до країни.

Комерційний транспорт (автобуси та вантажівки) повинен відповідати «Євро-5» та вище. Зазвичай цій вимозі відповідають транспортні засоби, випущені в кінці нульових. Також знадобиться сертифікат відповідності.

Всі інші ТЗ, починаючи від напівпричепів та закінчуючи мототранспортом, не потребують сертифікації за «Євро» нормативами.

Які транспортні засоби не можуть бути імпортовані з «нульовим розмитненням»?

Будь-який автотранспорт та спецтранспорт, який не вказаний у переліку, наведеному вище, та не відповідає стандартам і нормам «Євро», прийнятим у Євросоюзі. Крім того, не можна ввозити транспорт з країни, яка вважається агресором (Росія, Білорусь), а також з тимчасово окупованих територій нашої країни.

За що потрібно буде сплатити при дії цих пільгових правил?

Нульове розмитнення не означає, що вам не доведеться взагалі ні за що платити. Слід розуміти, що до очікуваних витрат відносять:

  • вартість ТЗ, що ввозиться;
  • витрати, пов’язані з аукціонними зборами, оформленням страховки, зняттям з обліку в країні покупки, експедиторські послуги і так далі:
  • витрати, пов’язані з доставкою транспорту в нашу країну;
  • сертифікація транспортного засобу;
  • витрати на реєстрацію первинну;
  • оплату до Пенсійного фонду.

Крім того, вам доведеться оплатити послуги МРЕВ, отримання українського автомобільного номера, а також отримати свідоцтво про реєстрацію, яке також не безкоштовне.

З яких країн можна ввозити машину за новим законом?

З якої вгодно країни Європи, а також з держав, які не визнані в Україні країнами агресорами та окупантами українських територій.

Нові авто теж підпадають під дію нового законодавчого акту?

Даний закон розповсюджується виключно на імпорт транспортних засобів з пробігом. Безумовно, існують певні шляхи та методи, які використовуються для переведення нового авто, придбаного в європейському автосалоні, в категорію уживаних ТЗ, але ми не рекомендуємо використовувати подібні схеми.

Чи є які-небудь додаткові або приховані обмеження?

Ніяких прихованих обмежень та майбутніх доплат за транспортні засоби, що ввозяться під час дії військового стану, не передбачено. Ваш автомобіль після української сертифікації та реєстрації нічим не відрізняється від будь-якого іншого.

Ви зможете розпоряджатися ним на власний розсуд, включаючи продаж, дарування, здачу в оренду, і так далі. Крім того, немає обмежень на кількість ТЗ, які оформлюються та розмитнюються, на одну людину.

Останні додані авто
Peugeot 207 2008
Peugeot 207 2008
4 600 $ 177 669 грн
216 тис.км
Бензин, 1.4 л
Ручна / Механіка

Продам пежо в ідеальному стані або обмін ус...

ВАЗ (Lada) 21099 2007
ВАЗ (Lada) 21099 2007
2 000 $ 77 248 грн
197 тис.км
Газ / Бензин, 1.6 л
Ручна / Механіка

Продам авто все вирішуємо біля капоту торг ...

ВАЗ (Lada) 2115 2004
ВАЗ (Lada) 2115 2004
1 400 $ 54 073 грн
168 тис.км
Бензин, 1.5 л
Ручна / Механіка

Авто на повному бойовому ходу але потрібно ...

Nissan X-Trail 2004
Nissan X-Trail 2004
6 000 $ 231 743 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

Nissan X-trail 2.2 дизель заганяв собі рік ...

Volkswagen T4 1996
Volkswagen T4 1996
4 091 $ 158 027 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

VOLKSWAGEN T4 на ходу полупасажир Продам...

Opel Frontera 1993
Opel Frontera 1993
4 500 $ 173 807 грн
280 тис.км
Бензин
Ручна / Механіка

Opel Frontera Продам або обміняю свою автів...

Головна Оголошення Продати Закладки Профіль