vsiautoТриває завантаження контенту...вимкнути попереднє завантаження

Що потрібно для отримання посвідчення водія

Що потрібно для отримання посвідчення водія

Безперечно, щоб отримати навички професійного водія, недостатньо «тренуватися» вдома на сімейній машині. У цьому випадку ви отримаєте загальне уявлення про управління та основи безпечного водіння, але цього вкрай мало.

В Україні, як і в будь-якій іншій країні, отримати посвідчення водія можна лише після закінчення курсів в автошколі та складання іспиту у місцевому відділенні МРЕВ. У зв’язку з цим постає логічне питання: «Як вибрати автошколу?».

Насамперед бажано вибирати курси водіїв, які буде зручно відвідувати, не витрачаючи зайвий час на дорогу. Якщо автошкола розташована у вашому мікрорайоні – це зручно, практично та вигідно. Крім того, необхідно визначитися з часом навчання, оскільки існують ранкові та вечірні групи.

Готуємося до вступу

Отже, ви визначилися з курсами водія і готуєтесь до вступу. Наступне логічне питання стосується того, які документи необхідні для автошколи. Слід розуміти, що список документів може відрізнятись залежно від необхідної категорії майбутнього водія.

Згідно з українським законодавством, навчатися в автошколах може кожен повнолітній громадянин, якому на момент складання іспиту вже виповнилося повних 18 років. Мінімальний пакет документів для отримання найпоширеніших прав категорії «В» (легковий автомобіль до 3,5 т) включає:

  • заяву на ім’я начальника автошколи встановленого зразка;
  • копії документів (паспорт, ІПН, прописка);
  • меддовідка Ф-083 та її копія;
  • 4 фото 3,5 см на 4,5 см.

Як правило, курс навчання в автошколі триває близько двох місяців. Перед тим, як пройти навчання в автошколі, бажано визначитися зі зручним для вас форматом та часом занять. Комусь підходить ранкове навчання у будні, хтось може навчатися лише у вечірній час чи у вихідні.

Основні етапи навчання

Перед тим, як скласти іспит на права, необхідно пройти повний курс занять, який складається з теорії та практики. Теоретична частина включає такі основні напрямки, як:

  • вивчення правил дорожнього руху;
  • основи конструкції автомобіля;
  • робота основних вузлів та механізмів автомобіля;
  • основи та правила безпечного дорожнього руху для водія, пасажирів та інших учасників;
  • основи грамотного надання медичної допомоги.

Ви отримаєте не тільки знання, необхідні кожному водію, але й корисні навички, які можуть знадобитися в подальшому житті. Основою безпечного водіння є правила дорожнього руху, які включають не тільки дорожні знаки та їхнє «розшифрування», але й розмітку, пріоритети, основи регулювання та багато іншого.

Майбутній водій зобов’язаний щонайменше розумітися на роботі автомобіля. Це дозволить вам легко усувати дрібні поломки самостійно та вчасно змінювати витратні матеріали. Викладачі використовують найрізноманітніший матеріал для навчання, починаючи від літератури та закінчуючи макетами, що імітують різні дорожні ситуації.

Практичне водіння та іспити

Важливим моментом навчання є практичне керування. Сьогодні ви можете вибирати тип коробки, якщо знаєте, на якому автомобілі в майбутньому збираєтеся їздити. Водіння відбувається за узгодженим між учнем та інструктором графіком.

Спочатку ви займаєтеся на спеціальному автодромі біля школи, після чого починаєте виїзди з інструктором до міста. Міське водіння – важлива частина навчання, яка допомагає набути впевненості у своїх силах та отримати уявлення про справжній трафік.

Перед тим, як отримати посвідчення водія, необхідно успішно скласти внутрішні іспити в автошколі. Після них складають іспит у державному Сервісному центрі. Він включає теоретичну частину (знання правил дорожнього руху) та водіння.

Останні додані авто
ВАЗ (Lada) 2115 2004
ВАЗ (Lada) 2115 2004
1 400 $ 54 073 грн
168 тис.км
Бензин, 1.5 л
Ручна / Механіка

Авто на повному бойовому ходу але потрібно ...

Nissan X-Trail 2004
Nissan X-Trail 2004
6 000 $ 231 743 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

Nissan X-trail 2.2 дизель заганяв собі рік ...

Volkswagen T4 1996
Volkswagen T4 1996
4 091 $ 158 027 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

VOLKSWAGEN T4 на ходу полупасажир Продам...

Opel Frontera 1993
Opel Frontera 1993
4 500 $ 173 807 грн
280 тис.км
Бензин
Ручна / Механіка

Opel Frontera Продам або обміняю свою автів...

Land Rover Series I 2004
Land Rover Series I 2004
75 000 $ 2 896 783 грн
150 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

Продам або обміняю авто фрілендер 1 на ходу...

BMW 5 серия 1998
BMW 5 серия 1998
4 600 $ 177 669 грн
300 тис.км
Дизель, 2.5 л
Ручна / Механіка

BMW 5 Series 2,5 Diesel 1998 Только переоф...

Головна Оголошення Продати Закладки Профіль