Несправність системи сигналізації – одна з найпоширеніших проблем серед власників не тільки старих, але й цілком нових автомобілів. Незалежно від вартості встановленої системи, через деякий час можуть спостерігатися певні проблеми в її роботі.
Безумовно, коли в нашому автомобілі виходить з ладу електроніка, ми переживаємо через можливу серйозну поломку, вже передчуваючи, у скільки нам обійдеться ремонт. Тим не менш, коли йдеться про помилкові спрацьовування сигналізації, слід, у першу чергу, зберігати спокій та спробувати знайти причини цього явища.
Як працює автомобільна сигналізація
У автосигналізації одна основна функція – вона попереджає нас про викрадення нашого автомобіля. Однак, прямі дії злодіїв трапляються рідко, частіше за все сингалка спрацьовує, наприклад, при випадкових ударах. Під час стоянки біля супермаркета ваш сусід може неакуратно відкрити двері свого авто, або зачепити бампер при паралельній парковці.
Коти та яблука, діти, що грають у м’яча на подвір’ї, голуби та ворони – усе це потенційні «порушники спокою» та причина спрацьовування сигналізації на вашій машині. Причому неважливо, чи використовуєте ви авто сигналізацію, яка була встановлена в машині на заводі, чи спеціально встановили найдорожчий варіант системи від стороннього виробника.
Раніше замість сигналізації використовувалося механічне блокування колес або керма, але зараз цей «захист від угону» практично не застостовується. Теперішні автосигналізації – це складна система, що включає датчики, які з’єднані між собою програмним забезпеченням.
Які датчики використовуються у сучасних системах? Все залежить від її складності та ваших побажань. Повний комплект містить:
- датчики виявлення розбиття скла;
- датчики ударів;
- датчики руху, встановлені всередині автомобіля;
- датчики відкривання-закривання скла;
- датчики вмикання двигуна, і так далі.
З такою кількістю датчиків не дивно, що зустрічається їх неправильне налаштування, наприклад, або причиною стає слабкий заряд акумулятора, живлення від якого підтримує роботу системи сигналізації в цілому.
Спека та аксесуари у вигляді встановлених мультимедіа систем також є причиною помилкових спрацьовувань влітку, коли порушуються контакти через нагрівання, а акумулятор швидко сідає після постановки автомобіля на сигналізацію.
Зовнішні радіосигнали та електроперешкоди також можуть бути причиною появи помилкових тривог. При цьому дуже важливо використовувати системи з шифруванням передачі, що значно обмежить перехоплення сигналу та можливість підробки коду для ключів або пульта.
Налаштування ланцюгів живлення та датчиків
Процесор відповідає за роботу сигналізації в автомобілі. Призначення сигналізації в автомобілі зрозуміло – не допустити проникнення сторонніх осіб всередину автомобіля, а також знерухоміти автомобіль. Проста автомобільна сигналізація працює від батарейок.
Більш дорогі моделі мають окреме живлення, яке, у свою чергу, здійснюється від нікель-кадмієвої батареї. Вона підтримує роботу системи навіть у випадку відключення електроенергії.
Згадані вище датчики дуже важливі для сигналізації, адже з ними тісно пов’язана її робота, тому вони мають бути правильно встановленими та працювати безвідмовно. В протилежному випадку сигналізація у машині може спрацювати сама.
Важливо, щоб датчики знаходилися у правильних місцях та були налаштовані спеціалістами з урахуванням можливих загроз проникнення зловмисника в автомобіль.
Пам’ятайте, що причин помилкового спрацьовування може бути багато. Виявити їх можуть спеціалісти, які перевірять систему та внесуть корегування у вигляді, наприклад, більш ємного джерела живлення. Дуже важливо встановлювати сигналізацію в професійних сервісних центрах та обирати системи надійних брендів – це гарантія безпеки вашого авто.