vsiautoТриває завантаження контенту...вимкнути попереднє завантаження

Є фаркоп? Ви повинні знати ці правила

Є фаркоп? Ви повинні знати ці правила

Яку функцію виконує фаркоп в автомобілі? Це так званий «буксирувальний гак» у вашій машині, який дозволяє перевозити не лише вантажні причепи та житлові автофургони, а й використовувати фаркоп для транспортування велосипедів, наприклад.

Історія фаркопу розпочалася у німецькій компанії Westfalia Automotive. У 1932 році Бернар Кнобель, син власника компанії, сконструював дишель, який за два роки запатентував. Потім, у 1966 році, Westfalia Automotive сконструювала перший у світі кульовий гак, для розбирання якого не потрібно жодних інструментів.

Дотримуйтесь правил

У 2002 році на ринку з’явився висувний гак з електроприводом. Це рішення було відповіддю на правила, введені Європейським союзом, за якими заборонялася експлуатація автомобілів з фаркопами за відсутності причепів.

Сьогодні фаркопи активно встановлюються у всьому світі на автомобілі різних модифікацій та призначення. Дуже важливим моментом і основним правилом є сумісність фаркопа з даною моделлю і модифікацією транспортного засобу.

Фаркоп розрахований на певний тоннаж, за якого гарантується його безпечна експлуатація. Дуже важливо перевірити його на сумісність із електричною системою автомобіля – конектори повинні підходити один одному для забезпечення роботи фар причепа, наприклад.

Який фаркоп вибрати?

Найважливішим питанням при виборі правильного фаркопа, є його відповідність конкретній моделі автомобіля. Тип зчеплення повинен бути сумісний з цією версією шасі та технічними умовами, що визначаються роком випуску автомобіля.

Важлива і можливість кріплення гака, для чого найчастіше використовуються заводські отвори. При цьому безпека та простота водіння з фаркопом залежать від типу приводу або змін, внесених у конструкцію автомобіля.

При перегляді доступних моделей також варто звернути увагу на естетичні питання та частоту використання фаркопу. Крім того, кожна модель фаркопа повинна мати допуск, необхідний для її використання у країнах Євросоюзу.

Типи буксирувальних гаків

Нині виробники пропонують безліч моделей фаркопів, що відрізняються якістю, ціною та, що не менш важливо, способом кріплення. Відповідно до нього розрізняють:

  • стаціонарні;
  • знімні;
  • автоматичні фаркопи.

Стаціонарні гаки загвинчуються на постійній основі. Вони найдешевші і водночас відносно універсальні, оскільки можуть використовуватися для перевезення різних типів причепів. Під час збирання вони не повинні закривати номерний знак.

Знімні фаркопи – це естетично та практично. При необхідності їх можна зняти будь-якої миті, потрібно лише відкрутити кілька гвинтів.

Автоматичні гаки для буксирування – найзручніший і водночас найдорожчий тип. Ви завжди можете заховати його під бампер, натиснувши кнопку на пульті керування.

Рекомендації щодо використання

Насправді поради спеціалістів досить прості:

  • стежте за вагою (фаркопи розраховані на певний тоннаж);
  • розподіляйте вантаж (причепи необхідно правильно та рівномірно завантажувати для безпечного транспортування);
  • завжди перевіряйте кріплення та загальний стан причепа перед поїздкою;
  • дотримуйтесь рекомендованої швидкості;
  • регулярно тренуйтеся правильно використовувати буксирувальний гак.

Яким має бути ідеальний фаркоп? Гак повинен бути виготовлений із твердих матеріалів, переважно з оцинкованої сталі. Перед покупкою також рекомендується перевірити, чи окремі елементи комплекту мають додатковий антикорозійний захист і який максимальний тяговий показник гака.

Пам’ятайте, що фаркоп – це елемент обладнання автомобіля, що дозволяє без проблем використовувати причіп або перевозити інший транспортний засіб. Вибрана модель зчіпки повинна насамперед підходити до конкретного шасі, бути надійною та мати сертифікати безпеки.

Останні додані авто
ВАЗ (Lada) 2115 2004
ВАЗ (Lada) 2115 2004
1 400 $ 54 073 грн
168 тис.км
Бензин, 1.5 л
Ручна / Механіка

Авто на повному бойовому ходу але потрібно ...

Nissan X-Trail 2004
Nissan X-Trail 2004
6 000 $ 231 743 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

Nissan X-trail 2.2 дизель заганяв собі рік ...

Volkswagen T4 1996
Volkswagen T4 1996
4 091 $ 158 027 грн
230 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

VOLKSWAGEN T4 на ходу полупасажир Продам...

Opel Frontera 1993
Opel Frontera 1993
4 500 $ 173 807 грн
280 тис.км
Бензин
Ручна / Механіка

Opel Frontera Продам або обміняю свою автів...

Land Rover Series I 2004
Land Rover Series I 2004
75 000 $ 2 896 783 грн
150 тис.км
Дизель
Ручна / Механіка

Продам або обміняю авто фрілендер 1 на ходу...

BMW 5 серия 1998
BMW 5 серия 1998
4 600 $ 177 669 грн
300 тис.км
Дизель, 2.5 л
Ручна / Механіка

BMW 5 Series 2,5 Diesel 1998 Только переоф...

Головна Оголошення Продати Закладки Профіль