Яку функцію виконує фаркоп в автомобілі? Це так званий «буксирувальний гак» у вашій машині, який дозволяє перевозити не лише вантажні причепи та житлові автофургони, а й використовувати фаркоп для транспортування велосипедів, наприклад.
Історія фаркопу розпочалася у німецькій компанії Westfalia Automotive. У 1932 році Бернар Кнобель, син власника компанії, сконструював дишель, який за два роки запатентував. Потім, у 1966 році, Westfalia Automotive сконструювала перший у світі кульовий гак, для розбирання якого не потрібно жодних інструментів.
Дотримуйтесь правил
У 2002 році на ринку з’явився висувний гак з електроприводом. Це рішення було відповіддю на правила, введені Європейським союзом, за якими заборонялася експлуатація автомобілів з фаркопами за відсутності причепів.
Сьогодні фаркопи активно встановлюються у всьому світі на автомобілі різних модифікацій та призначення. Дуже важливим моментом і основним правилом є сумісність фаркопа з даною моделлю і модифікацією транспортного засобу.
Фаркоп розрахований на певний тоннаж, за якого гарантується його безпечна експлуатація. Дуже важливо перевірити його на сумісність із електричною системою автомобіля – конектори повинні підходити один одному для забезпечення роботи фар причепа, наприклад.
Який фаркоп вибрати?
Найважливішим питанням при виборі правильного фаркопа, є його відповідність конкретній моделі автомобіля. Тип зчеплення повинен бути сумісний з цією версією шасі та технічними умовами, що визначаються роком випуску автомобіля.
Важлива і можливість кріплення гака, для чого найчастіше використовуються заводські отвори. При цьому безпека та простота водіння з фаркопом залежать від типу приводу або змін, внесених у конструкцію автомобіля.
При перегляді доступних моделей також варто звернути увагу на естетичні питання та частоту використання фаркопу. Крім того, кожна модель фаркопа повинна мати допуск, необхідний для її використання у країнах Євросоюзу.
Типи буксирувальних гаків
Нині виробники пропонують безліч моделей фаркопів, що відрізняються якістю, ціною та, що не менш важливо, способом кріплення. Відповідно до нього розрізняють:
- стаціонарні;
- знімні;
- автоматичні фаркопи.
Стаціонарні гаки загвинчуються на постійній основі. Вони найдешевші і водночас відносно універсальні, оскільки можуть використовуватися для перевезення різних типів причепів. Під час збирання вони не повинні закривати номерний знак.
Знімні фаркопи – це естетично та практично. При необхідності їх можна зняти будь-якої миті, потрібно лише відкрутити кілька гвинтів.
Автоматичні гаки для буксирування – найзручніший і водночас найдорожчий тип. Ви завжди можете заховати його під бампер, натиснувши кнопку на пульті керування.
Рекомендації щодо використання
Насправді поради спеціалістів досить прості:
- стежте за вагою (фаркопи розраховані на певний тоннаж);
- розподіляйте вантаж (причепи необхідно правильно та рівномірно завантажувати для безпечного транспортування);
- завжди перевіряйте кріплення та загальний стан причепа перед поїздкою;
- дотримуйтесь рекомендованої швидкості;
- регулярно тренуйтеся правильно використовувати буксирувальний гак.
Яким має бути ідеальний фаркоп? Гак повинен бути виготовлений із твердих матеріалів, переважно з оцинкованої сталі. Перед покупкою також рекомендується перевірити, чи окремі елементи комплекту мають додатковий антикорозійний захист і який максимальний тяговий показник гака.
Пам’ятайте, що фаркоп – це елемент обладнання автомобіля, що дозволяє без проблем використовувати причіп або перевозити інший транспортний засіб. Вибрана модель зчіпки повинна насамперед підходити до конкретного шасі, бути надійною та мати сертифікати безпеки.